انتخاب رنگ برای آپارتمان و دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب رنگ برای آپارتمان و دکوراسیون داخلی خانه
انتخاب رنگ آپارتمان و دکوراسیون داخلی خانه امری کاملا شخصی می باشد و در این مورد لازم نیست پیرو مد و مدلی باشید که به آن علاقه ندارید زیرا کسی که قرار است هر روز با این رنگ ها زندگی کند شما هستید. اما باید برای زیبایی و جذابیت بیشتر خانه تان، قواعد دکوراسیون و زیبا شناختی را رعایت کنید.

به گزارش شابش ، هر رنگی تاثیر به سزایی بر روحیات افراد و هم بر محیط یک ساختمان دارد . افراد نیز واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ ها دارند و این متفاوت بودن عکسل العمل فرد نسبت به رنگ ها می تواند از عواملی چون فرهنگ ، سن ، جنسیت ، موقعیت احساسی و ذهنی بستگی دارد . ساختمان های مختلف را با رنگ های گوناگون تصور کنید ،  گوناگونی رنگ چقدر در محیط یک ساختمان  می تواند موثر باشد و بر روحیات فرد تاثیر بسزایی بگذارد.

اکثرا در انتخاب رنگ ها و اجزای مبلمان و دکوراسیون خانه سعی میکنند بیشتر رنگهایی را برگزینند که معمول هستند، اما برای اینکه بشود به فضای خانه و آپارتمان تان زیبایی ببخشید  و از حال و هوای تکراری خلاص بشوید، باید رنگ ها را وارد عمل کنید. جادوی رنگ ها حقیقت دارد و میتواند به یکباره محیط خانه و آپارتمان شما را متحول کند. تصور کنید می خواهید اتاقی را با رنگ های قوی و درخشان رنگ آمیزی نمایید. چنین خصوصیاتی معمولا موجب کوچک تر به نظر رسیدن فضای ظاهری اتاق می شود. در اینجا، قرمز، سرخابی، نارنجی و زرد اثر دلخواه شما را دارا خواهند بود. این رنگ ها در اتاقی که فعالیت و جنب و جوش فراوانی در آن ها انجام می پذیرد، بیشترین تأثیر ممکن را بر جای می گذارند. ممکن است مایل باشید تمام آشپزخانه یا بخشی از آن را با چنین رنگی بیارایید. اتاق بازی بچه ها و اتاق های غذا خوری از دیگر مکان های مناسب برای استفاده از چنین رنگ هایی به شمار می روند.

از سوی دیگر، امکان دارد خواهان محیطی آرام تر و راحت تر و ساکت تر باشید. رنگ های سبز، فیروزه ای، بنفش تیره و آبی سازنده چنین فضایی هستند. شاید مایل باشید از این رنگ ها در اتاق خواب یا اتاق مطالعه استفاده کنید. این چهار رنگ، باعث فزونی انبساط خاطر و وسعت فکر می شوند. نکته ی بسیار مهمی که لازم است به هنگام طراحی رنگ در دکوراسیون فضای مورد نظر به خاطر داشته باشد، این است که رنگ ها معمولا در فضاهای وسیع، غلیظ تر به نظر می رسند.

 یکی از موضوعاتی که در رنگ آمیزی و دکوراسیون باید مورد توجه قرار دهید نوع و کاربرد آن اتاق می باشد برای مثال رنگ های اتاق نشیمن را باید بر اساس رنگ های طبیعی موجود در اتاق انتخاب نمود. در مرحله اول، باید رنگ کف اتاق، شومینه، آجرها یا کارهای سنگی را مورد توجه قرار داد و از تضاد قوی میان سیاه آمیخته های تیره و روشن پرهیز کرد. چراکه تضادها باعث جلب توجه می شوند و چون معمولا چنین اتاقی را به مطالعه، استراحت، گوش دادن به موسیقی و گفتگو اختصاص می دهیم، میل نداریم هیچ موردی موجب پریشانی خاطر ما شود. بهتر می باشد پرده یا کرکره هایی را انتخاب کنید که تضاد رنگی کمتری با رنگ دیوار همجوار خود داشته باشند. به عنوان اصلی کلی، توصیه می کنیم که از مبلمان، رویه ی صندلی ها و قالیچه های تیره تر از رنگ دیوارها استفاده کنید. با این کار، طرح اصلی اتاق نشیمن با رنگ ها در هم می آمیزد، بدون آن که تضاد قابل توجهی میان آن ها به چشم بخورد. می توانید با برگزیدن رنگ هایی مناسب برای وسایلی چون آباژور،گلدان و گیاهان تزیینی، سایه روشن های موثری به اتاق اضافه کنید.

اتاق خواب محلی برای استراحت کردن و آرامش یافتن می باشد، پیشنهاد می شود به جای استفاده از رنگ های متضاد و تند، رنگ های ملایم و ملیحی را برای این اتاق انتخاب کنید. آب و هوای محل زندگیتان را مد نظر داشته باشید. در مناطق سردسیر، رنگ های گرم انتهای طیف رنگی، رنگ های مناسبی می باشند و در مناطقی که آب و هوای گرم تری دارند، رنگ های سرد انتهای دیگر طیف، رنگ های مناسبی به حساب می آیند.

در انتها اگر در انتخاب رنگ و دکوراسیون خانه دچار تردید هستید باید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید تا بتوانید فضای دلنشینی برای خانه خود به وجود آورید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم