تهران در رشد قیمت مسکن نهم شد

تهران در رشد قیمت مسکن نهم شد
میانگین قیمت مسکن در ایران نشان دهنده این امر است که رشد قیمت مسکن در تهران در یک ‌سال گذشته رتبه نهم را در میان شهرهای دیگر دارد و این یعنی که نوسانات متوسط قیمت مسکن در ایران به مراتب بیش از تورم مسکن در پایتخت می باشد.

به گزارش شابش، طبق آخرین آمار وزارت راه ‌و شهرسازی اعلام شده مربوط به زمستان 95، هم‌اکنون متوسط قیمت مسکن در ایران متری 2 میلیون تومان می باشد که نسبت به زمستان 94 با قیمت متری یک میلیون و 739 هزار تومان، رشد 15 درصدی را نشان می‌ دهد. 

طبق آخرین آخرین آمار اعلام شده از تغییرات قیمت مسکن شهر تهران در لیست شهرهایی می باشد که کمترین میزان رشد قیمت مسکن را در یک‌ سال گذشته تجربه کرده‌ اند و به لحاظ کمترین میزان نرخ رشد قیمت مسکن در بازه زمانی یک ساله زمستان 94 تا زمستان 95 میانگین قیمت مسکن در شهر تهران 7.6 درصد افزایش یافته و به همین دلیل در مقایسه با سایر مراکز استان‌های کشور از لحاظ کمترین نرخ رشد قیمت مسکن در رتبه نهم قرار گرفته است.

بیشترین رشد قیمت مسکن در بازه زمانی زمستان سال 95 در مقایسه با زمستان 94، مربوط به شهر زاهدان با 6/ 37 درصد  و کمترین میزان رشد قیمت مسکن در همین فاصله زمانی با نوسان قیمتی منفی 0.7 مربوط به شهر قم می باشد. برآوردهای صورت گرفته از وضعیت تورم مسکن در 31 مرکز استان نشان می دهد تورم قیمت مسکن در 14 مرکز استان تک رقمی بوده است. زمستان سال گذشته، 14 مرکز استان کشور، تورم صفر تا9.9 درصدی قیمت مسکن را تجربه کردند که به معنای افزایش میانگین قیمت مسکن در این شهرها کمتر یا درحدود نرخ تورم عمومی است. تهران، قم، کرمانشاه، کرج، ارومیه، همدان، رشت، اراک، قزوین، سنندج، بندرعباس، ساری، شهرکرد و بجنورد شهرهایی هستند که نرخ رشد قیمت مسکن در آنها طی زمستان 95 زیر 10 درصد بوده است.

لازم به ذکر است که این آمار اعلام شده از دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه ‌و شهرسازی مربوط به قیمت های خرید و فروش در زمستان 95 می باشد و با اجاره بها ارتباطی ندارد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم