نکات مفید برای اسباب کشی

نکات مفید برای اسباب کشی
شاید تصورتان این باشد که جمع آوری وسایل خانه و اسباب کشی نیاز به چندین هفته و یا حتی چند ماه زمان دارد اما در واقع این چنین نیست فقط کافیست با یک برنامه ریزی و رعایت چند نکته کلیدی این کار را شروع کنید.

به گزارش شابش ، نکاتی در اسباب کشی وجود دارد که رعایت آن ها این کار به ظاهر دشوار را آسان تر می کند و کمک می کند تا بتوانید به سرعت وسایل منزل تان را جمع آوری و بسته بندی کنید، در ادامه با این نکات آشنا می شوید :


۱- نگران نباشید

اگر نگران باشید و استرس داشته باشید قطعا با موفقیت اسباب کشی نمی کنید، پس خونسرد باشید و کار خود را آغاز کنید. ابتدا لیستی از وسایل که در طول بسته بندی به آن ها احتیاج دارید تهیه کنید از جعبه گرفته تا چسب، وجود این لیستی سرعت شما را در جمع آوری و بسته بندی بسیار افزایش می دهد زیرا این لیست کامل و جامع به شما کمک می کند تا ذهن خود را مدیریت کرده و دقیقا بدانید که به دنبال چه چیزهایی هستید. 


۲- از دست وسایل اضافه راحت شوید

اکنون نوبت به پاکسازی وسایل و لوازم می رسد. از تمام وسایل اضافه، قبل از بسته بندی کردن آنها خلاص شوید ! کیسه زباله ای به دست بگیرید و در تمام خانه بچرخید و از شر تمام وسایلی که به آنها احتیاجی ندارید راحت شوید. 


۳- ابتدا ظروف شکستنی را بسته بندی کنید

ظروف شکستنی در آشپزخانه احتیاج به توجه و دقت بیشتری در بسته بندی و حمل و نقل دارند، تا حدی که پیشنهاد می کنیم بسته بندی خود را از این قسمت شروع کنید. با این کار یک تیر و چند نشان زده اید، علاوه بر اینکه سامان و ترتیبی به کار خود می دهید، مانع شکستن ظروف می شوید و از صرف هزینه های اضافی جلوگیری می کنید.

برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به ظروف شکستنی از حوله ها و لباس هایی که دیگر استفاده نمی کنید استفاده کرنید و آنها را در کف و دیواره و روی جعبه قرار دهید. حتما بر روی جعبه هایی که مربوط به ظروف شکستنی هستند بنویسد شکستنی تا یادتان نرود. این کار به شما کمک می کند تا در زمانی که به منزل جدید خود رفتید و خواستید جعبه ها را باز کنید، بتوانید با سرعت بیشتری جعبه مورد نظر خود را پیدا کنید.


۴- کشو کمد لباس های خود را خالی نکنید

شما می توانید کشوها را از کمد در آورید و روی آنها را بپوشانید. با این کار از سنگین تر شدن کمد خود جلوگیری کرده اید و هم زمانی اضافی صرف خالی کردن کشوها و چیدن لباس ها در جعبه ای دیگر نمی کنید.


۵- لباس ها را از کمد درآورید

شما می توانید به راحتی لباس های خود را از کمد درآورده و آنها را درون جعبه قرار داده یا از میله ای آویزان کنید. با این کار می توانید حمل و نقل و جا به جایی کمد لباس خود را آسان تر کنید. اطمینان پیدا کنید که روی تمام جعبه ها اسم بخورد و هیچ چیزی از لیست شما فراموش نشود.

۶- از اشیا قیمتی خود مراقبت کنید

بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش از دیگر نکات مهمی می باشد که حتما باید به آن توجه کنید و از آن غافل نشوید، چرا که این وسایل حساس و قیمتی هستند. شما می توانید از کیسه های کوچک یا طبقه های کوچکی برای نگه داشتن امن طلا و جواهرات خود بهره ببرید. توجه داشته باشید که نباید این وسایل را به دست کامیون بسپارید، بلکه آنها را همراه خود داشته باشید و با وسیله نقلیه خودتان، آنها را به آپارتمان جدید خود ببرید.

7- وسایل شخصی خود را طبقه بندی کنید

در این مرحله بر روی لوازم شخصی و وسایل جانبی خودتان تمرکز کنید. سعی کنید اقلام مشابه را درون یک جعبه قرار دهید. مثلا یک جعبه مخصوص کفش ها، یک جعبه کتاب و به همین ترتیب تمامی وسایل را تقسیم کنید. هرکدام از وسایل شکننده را  لباس های خود بپوشانید.


8- دکور ها و وسایل روی دیوار را جمع آوری کنید

بهترین روش برای جمع کردن تابلوهای هنری از روی دیوار، استفاده از حوله و یا مقواهای محکم برای بسته بندی و پوشش دهی آنها می باشد. بعد از این کار می توانید تمام آنها را درون یک جعبه قرار داده و از ایمنی آنها اطمینان پیدا کنید. اگر اندازه تابلوهای شما به اندازه نیست که بتوانید در جعبه ای قرار دهید، آنها را به دیواره های داخلی کامیون تکیه داده و مقوایی را در بینشان قرار دهید. دکوری ها و لوازم هنری کوچک را هم می توانید با همان شکل وسایل آشپزخانه، بسته بندی نمایید.


9- بررسی نهایی را فراموش نکنید

بعد از تمام شدن بسته بندی و جمع آوری وسایلتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن خانه را مجددا بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی جانمانده تسن. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت نمایید.

در نهایت مطمئن شوید که بر روی تمامی جعبه ها نوشته ای وجود داشته باشد و مجدد لیست خود را دوباره چک نمایید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم