شرکت های مدرن در بخش مسکن

شرکت های مدرن در بخش مسکن
امروزه با کمی خلاقیت و بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد می توان شغل هایی متناسب با روحیات فارغ التحصیلان دانشگاهی را در بخش مسکن بوجود آورد. مشاغل و شرکت های جدیدی که مدرن و دانش بنیان می باشند.

به گزارش شابش ، بخش مسکن سهم قابل توجه ای در ایجاد شغل و اشتغال را دارا می باشد در سال های اخیر با وارد شند این بخش به دوران رکود آمار فعالان اقتصادی، کارآفرینان و شاغلان در بخش مسکن و بازار های وابسته به آن به شدت کاهش یافته است اما می توان با اندکی خلاقیت شغل های جدیدی در این بخش بوجود آورد که در ادامه با چند نمونه آن می توانید آشنا شوید :


شرکت های استارت آپی

سرمایه گذاران و برنامه نویسان خلاق در حوزه استارت آپ با بوجود آوردن اپلیکیشن ها و سایت های مرتبط با بخش مسکن از قبیل معرفی واحدهای موجود به شکل آگهی در مناطق و محله های مختلف تهران و کلانشهرها برای خرید، فروش، رهن و اجاره به کاربران، می توانند  با اخذ هرینه ای بسیار پایین اما در سطحی گسترده به درآمدزایی دست یابند. همچنین این اپلیکیشن های موبایلی با دریافت اطلاعاتی درباره محله، متراژ، سن ساختمان، دارا بودن یا نبودن امکانات جانبی از قبیل آسانسور، پارکینگ و انباری و غیره ، کلا طبق علاقه مندی متقاضیان  آگهی ها را طبقه بندی می کنند و در اختیار آن ها قرار می دهند برای مثال یکی از این سایت ها و اپلیکیشن های موفق شابش می باشد که شما با آن به راحتی ملک مورد نظرتان را برای خرید و یا اجاره پیدا می کنید و یا ملکتان را برای فروش و اجاره روی آن آگهی می کنید. از دیگر اپلیکیشن های مورد نیاز زندگی های گسترده شهری در پایتخت و دیگر کلانشهرها، درخواست تعمیر کار و نیروی نگهداری ساختمان در همه رشته ها اعم از تأسیسات خرد و کلان می باشد.


شرکت ها و موسسات نگهداری ساختمان

امروزه در بسیاری از کلان شهر ها مانند تهران که ساخت مجتمع های مسکونی بزرگ در آن رو به افزایش است، نیاز به استخدام افرادی برای نگهداری ساختمان به خصوص در بخش های تعمیرات و تأسیسات می باشد که با توجه به بالا بودن هزینه استخدام این افراد برای هر ساختمان می توان با ایجاد شرکت هایی که نیروهای کارآمد و حرفه ای تعمیر و نگهداری ساختمان در اختیار دارند، با هزینه هایی بسیار پایین تر از استخدام تکنسین ساختمانی، این کار را به خوبی انجام داد. این شرکت ها با عقد قرارداد با اهالی ساختمان یا نماینده آنها، هزینه های نگهداری ساختمان از اهالی به شکل خرد جمع آوری کرده و در مجموع به درآمدهایی بالایی دست پیدا می کنند که در نتیجه استخدام دائمی تکنسین های حرفه ای را برای آنها توجیه پذیر می کند.

از دیگر شرکت های مرتبط با نگهداری ساختمان، می توان به ایجاد دفاتر و مؤسساتی برای مدیریت مالی ساختمان های بزرگ می باشد، مدیریت مالی این گونه ساختمان ها که معمولا در دنیا به صورت شرکتی و هیئت مدیره ای اداره می شوند، چرا که با توجه به زیاد بودن ساکنان و واحد های چنین ساختمان هایی، وجود یک نفر به عنوان مدیر ساختمان نمی تواند کافی باشد به خصوص که سیستم حسابداری این ساختمان ها منحصر به فرد می باشد ، آن ها دارای درآمد و ورودی همواره ثابت هستند که به شکل شارژ از ساکنان گرفته می شود ولی خروجی و هزینه های آن بسیار دامنه گسترده را دارد. یک شرکت حرفه ای حسابداری ساختمان می تواند با بر عهده گرفتن جمع آوری منابع مالی و سپس هزینه کردن آن برای مصارف مهم تر، از به وجود آمدن نابسامانی در هزینه ها پیشگیری کند.


شرکت ها و موسسات اجاره مسکن

سرمایه گذاران و فعالان بخش مسکن روشی که برای ثروت آفرینی در این بخش می شناسند، خرید زمین خالی یا املاک کلنگی و سپس تخریب و ساخت واحدهای مسکونی جدید و نهایتا فروش آنهاست، حال آنکه می توانند به جای این کار و با توجه به پررونق بودن بازار رهن و اجاره در کلانشهرها، سرمایه گذاران با تأسیس شرکت های اجاره مسکن، اقدا به خرید تعداد زیادی واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر و سپس اجاره دادن آن ها کنند. همچنین علاوه بر خرید واحدهای موجود، امکان ساخت و سپس اجاره دادن آنها به جای فروش نیز امکان پذیر می باشد، مشتریان چنین شرکت هایی از قشرهای مختلف جامعه می باشند و درنتیجه می توان با سرمایه گذاری در زمینه خرید مسکن در سطوح مختلف قیمتی، همه اقشار را به مشتریان شرکت تبدیل کرد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم