قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 6 تهران

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 6 تهران
عمده فعالیت موثر مشاوران املاک در منطقه 6 طی دریک ماه اخیر نشان می دهد بازار املاک استیجاری میانسال و کهنسال در منطقه 6 تهران داغ تر از آپارتمان های نو ساز بوده زیرا واحدهای نوساز این منطقه به دلیل اجاره ‌بها گران مشتری زیادی ندارند.

به گزارش شابش ، متقاضیان خانه برای اجاره آپارتمان مسکونی در قلب اداری، تجاری پایتخت با وجود اینکه بافت منطقه عمدتا برای کار و فعالیت مناسب است، کم نیستند. چراکه کارمندان و افراد مشغول به کار در این منطقه می خواهند به محل کار خود نزدیک باشند تا وقت و هزینه کمتری را برای رفت و آمد صرف کنند.

بررسی های میدانی نشان می دهد بیش از 70 درصد خانه های اجاره داده رفته یک ماه گذشته منطقه 6 بیش از 10 سال از ساختشان می گذرد و در برخی از محله ‌های این منطقه میانگین سن بنای واحدهای اجاره شده به بیش از 25 سال می‌رسد. مشاوران املاک معتقدند بخشی از این مساله ناشی از این است که عمده ساختمان های منطقه 6 کاربری اداری و تجاری دارند و با توجه به اینکه طی دو دهه اخیر، بسیاری از اراضی مسکونی در این منطقه تغییر کاربری د‌اشته اند، طبیعی است که فضا برای ساخت‌ و ساز مسکونی به نسبت سایر مناطق، کمتر می باشد و از سوی دیگر خانه های مسکونی در محله‌های مختلف منطقه 6 اغلب دارای سن بنا قابل توجهی هستند و میانگین سن بنای در برخی از محله‌ها حتی بیش از 30 سال می باشد که البته بسیاری از آنها بازسازی شده و برای سکونت مناسب هستند. به‌عنوان مثال، محله‌های بهجت‌آباد، سنایی و بخش‌هایی ازیوسف‌آباد، عمدتا میزبان آپارتمان‌های کهنه ‌ساز هستند. اما دلیل مهم دیگر قیمت پیشنهادی اجاره ‌بهای آپارتمان ‌های نوساز در این منطقه می باشد چراکه این قیمت ها قدری بالا است که بعضا با مناطق ‌گران‌ تر شهر برابری می ‌کند و در نتیجه مشتریانی که دلیلی برای اقامت در این منطقه ندارند ترجیح می‌دهند واحدهای قدری کوچک ‌تر در مناطق گران‌ تر را اجاره کنند.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم