اجرای مسکن اجتماعی از شهریور ماه

اجرای مسکن اجتماعی از شهریور ماه
علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران از شروع اجرای طرح مسکن اجتماعی در شهریورماه به شرط تامین منابع آن خبر داد.

به گزارش شابش، علیرضا تابش گفت: در مورد طرح مسکن اجتماعی مذاکراتی با سیف رئیس بانک مرکزی و بانک مسکن انجام داده ایم و به نتایج خیلی خوبی رسیده‌ایم، بر این اساس طرح مسکن اجتمای در نیمه اول امسال آغاز خواهد شد.

وی افزود: بنیاد مسکن مجری اجرای طرح مسکن اجتماعی است که در قالب دو طرح مسکن حمایتی و اجتماعی اجرایی خواهد شد و این بنیاد آمادگی کامل برای اجرای طرح مسکن اجتماعی را دارد و در حال حاضر منتظر اعلام آمادگی بانک مرکزی و بانک مسکن هستیم. منابع مورد نیاز مسکن اجتماعی در سال اول اجرا 2400 میلیارد تومان تسهیلات، 160 میلیارد تومان کمک بلاعوض و 300 میلیارد تومان مابه ‌التفاوت سود می باشد.

رییس بنیاد مسکن با اشاره به تامین مالی این طرح توسط دولت تصریح کرد : تامین اعتبارات این پروژه در سازمان برنامه و بودجه نهایی شده، اخیرا جلسه ای با آقای نوبخت داشتیم و طبق اخرین مذاکرات قرار بر این شد که منابع مالی بلاعوض در نیمه اول امسال تامین شود و در هفته جاری هم درباره نحوه تامین اعتبارات طرح مسکن اجتماعی جلسه ای با مدیران بانک مسکن خواهیم داشت.

لازم به ذکر است که چندی پیش تابش در مورد مشمولان این طرح توضیح داده بود که در مصوبه مسکن اجتماعی مکانیزم هایی برای شناسایی افرادی که مشمول طرح مسکن اجتماعی می شوند، مشخص شده است.از طریق نهادهای تحت پوششی مانند کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه اجتماعی این افراد شناسایی و بلافاصله مراحل  تشکیل پرنده انجام می شود و افراد به بنیاد مسکن معرفی خواهند شد. 

در این طرح برنامه ریزی برای حمایت از ۱۰۰ هزار خانوار در هر سال طی سالهای ۱۴۰۰-۱۳۹۶ صورت گرفته که در این برنامه کمک هایی در قالب تسهیلات ساخت و خرید مسکن ملکی، پرداخت تسهیلات به سازندگان مسکن استیجاری، ساخت مسکن استیجاری، پرداخت کمک اجاره و وام قرض الحسنه ودیعه مسکن پیش بینی شده است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم