قیمت زمین و خانه کلنگی در تهران

قیمت زمین و خانه کلنگی در تهران
به گفته واسطه‌ های ملکی افزایش هزینه‌ های صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری یکی از علت های مهمی می باشد که موجب کم رغبتی سازندگان به بازار ساخت و ساز شده و این موضوع بیش از هر چیز در بازار خرید و فروش خانه های کلنگی و زمین خود را نشان می ‌دهد. قیمت ملک کلنگی و زمین در تهران از متری 2/5 میلیون تومان در حاشیه‌ شهر و مناطق جنوبی شهر شروع شده و در مناطق شمالی شهر خصوصا منطقه یک تا 40 میلیون تومان می ‌رسد.

به گزارش شابش ، در اواخر سال 95 رشد منفی ساخت‌ و ساز متوقف گشت ، باوجود ابنکه هنوز خبری از افزایش فراوان ساخت‌ و ساز و رشد مثبت این آمار نیست اما سازندگانی که عقیده دارند به زودی بازار مسکن از رکود خارج می شود ، بیشتر از گذشته به خرید املاک کلنگی و زمین تمایل نشان می دهند، به گفته مشاوران املاک فعال در بخش ساخت ‌و ساز، آمار فایل‌های کلنگی در تهران نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته اما متقاضیان خرید کلنگی آنچنان افزایش یافته ‌که مراجعه برای خرید زمین و خانه کلنگی در برخی آژانس های املاک مناطق مصرفی در بهار و تابستان امسال نسبت به نیمه دوم سال گذشته حدودا دوبرابر شده است.

سن خانه های کلنگی اکثرا بالای 35 سال می باشد اما برخی از آگهی ‌ها نیز عمر بنای کمتری دارند و در عین حال به دلیل فرسوده شدن برای فروش و ساخت گذاشته می شوند برخی از سازندگان املاک کلنگی را خریداری می ‌کنند و تا زمانی که پول لازم برای ساخت ‌و ساز فراهم کنند، ملک را اجاره می‌ دهند. به غیر از محل قرارگیری ملک کلنگی که تعیین ‌کننده اصلی قیمت ملک بوده و قیمت مسکن از آن متاثر می باشد، قیمت زمین و خانه کلنگی به طول بر، برخورداری از تجاری در تراز همکف، میزان اصلاحی هنگام ساخت‌ و ساز، وضعیت سند، برخورداری از دستور نقشه و مانند آن بستگی دارد. مشاوران املاک می گویند قیمت ‌گذاریزمین به مقررات شهرسازی در هر منطقه مانند تراکم ساخت نیز بستگی دارد.
در جدول زیر می توانید قیمتزمین و خانه های کلنگی در برخی مناطق را ببینید.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم