سامانه مالیات مسکن در تابستان 96 فعالیت خود را آغاز می کند

سامانه مالیات مسکن در تابستان 96 فعالیت خود را آغاز می کند
به گفته علی چگنی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن، سامانه املاک و اسکان که فعالیت آن در زمینه اجرای قانون مالیاتهای مستقیم در بخش مسکن می باشد در تابستان امسال فعالیت خود را آغاز می کند.

به گزارش شابش، صحبت ایجاد سامانه ای برای اخذ مالیات از خانه های خالی با هدف ورود آنها به بازار، از سال ۹۴ و همزمان با طرح قانون مالیاتهای مستقیم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و کارهای اجرایی آن به یک شرکت انفورماتیک واگذار شده که قرار است این سامانه تابستان امسال راه اندازی شود و تا پایان سال ۱۳۹۶ تکمیل گردد.

علی چگنی در مورد آخرین وضعیت این سامانه گفت:  وظیفه ایجاد سامانه املاک و اسکان براساس ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات ‌های مستقیم، برعهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده  و این وزارت خانه از زمان ابلاغ قانون، فعالیت‌ خود را شروع کرد و در همین راستا، جلسات بسیاری با دستگاه ‌های مختلف کشور تشکیل شد و همچنین با سازمان ‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی، هماهنگی‌ های لازم انجام پذیرفت.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن با اشاره به این که یک شرکت فعال در زمینه انفورماتیک انجام سیستم نرم‌ افزاری فوق را با نظارت وزارت راه و شهرسازی در دست دارد، تصریح کرد : این سامانه به شکل مقدماتی از این ماه اجرایی می ‌شود و برنامه تکمیلی این سامانه نیز در دست اجرا می باشد، تا بتدریج اطلاعات موجود در کشور به سامانه املاک متصل شده و سامانه به طور کامل راه‌ اندازی شود. پیشبینی می‌شود دوره تکمیلی سامانه املاک یک سال زمان ببرد، چراکه این سامانه باید گام به گام تقویت و تکمیل شود و خروجی ‌های آن به تدریج دقیق شود. برنامه وزارتخانه این می باشد که تا پایان سال 1396، سامانه املاک و اسکان کشور تکمیل شود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم