خانه های لوکس و گران در صدر آمار خانه های خالی در شهر تهران

خانه های لوکس و گران در صدر آمار خانه های خالی در  شهر تهران
در حال حاضر در حدود 2 میلیون و 500 هزار خانه خالی در کشور موجود می باشد که سهم شهر تهران از این رقم تقریبا 400 هزار واحد مسکونی بوده و اغلب این خانه های خالی در تهران جزو خانه های گران و لوکس شهر تهران هستند.

به گزارش شابش، طبق آخرین گزارش سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395 تقریبا 2 میلیون و 500 هزار خانه خالی در ایران موجود می باشد و براساس گفته وزیر راه و شهرسازی ارزش این سرمایه ای این خانه های خالی مانده  در حدود 250 میلیارد دلار می باشد. علاوه برخانه های خالی در کشور 2 میلیون و 115 هزار واحد خانه دوم وجود دارد که معادل 7 درصد کل مسکن موجود در کشور می باشد در نتیجه طبق این آمار در کشورمان مجموع خانه های خالی و شبه خالی (خانه دوم) بیش از 4 میلیون و 600 هزار واحد می باشد. 

کارشناسان بخش مسکن عقیده دارند یکی از عواملی که باعث طولانی شدن دوره رکود بازار مسکن شده ، همین خانه های خالی است. در تهران، تعدد خانه های خالی و لوکس یکی از عوامل اصلی رکود بازار مسکن بوده، خانه های لوکسی که اغلب آنها در نتیجه ورود بانک ها و موسسات مالی به بازار مسکن ساخته شده اند. این روزها خبر خوش در بازار مسکن آغاز ورود به دوره رونق می باشد ولی این رونق در حال حاضر برای خانه های کم متراژ و ارزان قیمت مناسب شرایط اقشار متوسط بوده و هنوز نوبت به خانه های لوکس نرسیده و بازار خانه های لوکس تا زمانی که سیستم گرفتنمالیات از خانه های خالی مشخص شود و کار خود را آغاز کند در رکود باقی خواهد ماند. در آن زمان است که بازار مسکن به تدریج از مشکل خانه های خالی نجات پیدا می کند و رونق معاملات حتی به این خانه های لوکس هم بر می گردد.

 

قیمت برخی از این خانه های لوکس واقع در تهران را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید :نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم