چیدمان خانه ما چگونه باشد تا بی نظم به نظر نیاید ؟

چیدمان خانه ما چگونه باشد تا بی نظم به نظر نیاید ؟
دکوراسيون و چیدمان لوازم خانه هنر می باشد و باید آن را ياد گرفت. بعضی اوقات با وجود اینکه خانه را تمیز و مرتب کرده اید هنوز حس می کنيد خانه بهم ريخته و آشفته است ولی در واقع یک سری از اشتباهات کوچک باعث بهم ريخته به نظر آمدن خانه شده اند.

به گزارش شابش، مشکلات و عوامل مختلفی در بهم ریخته نشان دادن خانه نقش دارند که در زیر به راه حل این مشکلات اشاره کرده ایم :


مشکل تابلوهای رو دیوار

استفاده از تابلو ناهماهنگ با دکور خانه می تواند فضا خانه را شلوغ و بهم ریخته نشان دهد به همین دلیل  بسيار مهم است تابلويی آويزان کنيد که با رنگ ديوار خانه شما هماهنگ باشد. این تابلو نسبت به اندازه خانه نه باید کوچک باشد و نه بیش از اندازه بزرگ چراکه همه این عوامل باعث احساس بی نظمی می شوند.


استفاده نکردن از لوازمی که دائما نیاز به گردگیری دارند

اگر نمي خواهيد همیشه در حال پاک کردن و گردگیری باشيد، سعی کنید تا جای ممکن از وسایلی که دائما به تميز کردن و رسيدگی نياز دارند دوری کنید. برای مثال گرد و غبار بيشتر روی سطوح تيره يا چوبی معلوم می شوند، همچنين اثر انگشت روی شيشه ها و آينه ها بيشتر خودنمايی می کند. اگر از این وسایل زیاد در دکور خانه استفاده کرده اید یادتان با شد هميشه آن ها را تميز کنيد.


استفاده درست از رنگ بندی در ديوارها

برای رنگ بندی دیوار ها بهتر است بيشتر از رنگ های روشن استفاده کنید زیرا اکثر رنگ های تیره فضا را کثيف و قديمی نشان می دهند. البته به این معنا نيست که رنگ های تیره بد هستند، فقط مقداری حس قديمی بودن را انتقال می دهند .


چیدمان صحیح قاب عکس ها 

برای چيدمان چندين عکس در کنار هم يا به شکل گالری از قبل برنامه ريزي کنيد. ابتدا به چيدمانی که می خواهید برسيد و جاي هر قاب را مشخص کنيد و بعد از آن با دقت و به شکلی که محل قرار گرفتن قاب ها شلوغ و بی نظم به نظر نیاید آنها را بچينيد. گاهي قاب ها انباشت قاب ها در یک نقطه باعث بهم ریخته نشان دادن به گوشه از خانه می شوند.


سيم ها را از معرض دید بودن دو کنید

هيچ چيز بیشتر از يک مشت سيم درهم گره خورده نمی تواند بهم ريختگی را نشان دهد. تمام نقاط خانه که همچین اتفاقی در آن افتاده شناسايی کنيد و با راه حل هوشمندانه اين مشکل را بپوشانيد. براي مثال سيم های کامپوتر را می توانيد از پشت ميز يا پشت دکور رد کنيد و سيم هايی که آويزان است را در داخل سبد زير ميز قرار دهید.


در استفاده از وسایل دکوری زياده روی نکنید

وقتي لوازم دکوری را روی ميزها يا قفسه ها می چينيد همه چيز را گروه بندی کنید و مطمئن شويد بين وسائل فضا خای باشد، مثلا اگر روی يک ميز همه چيز گروهی و مرتبط چيده شود بيشتر به چشم مي آيند. داشتن دکوری زيبا به تعداد لوازم دکوری نيست، بلکه چيدمان این وسایل مهم می باشد.


سايز فرش را درست انتخاب کنید

براي جمع و جور کردن فضای اتاق نشيمن، و يکپارچه کردنش، مطمئن شويد که قسمت جلوی تمام مبل ها درست بالای قاليچه قرار می گيرد و به پایه آنها روی فرش نمی رود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم