سیاست جدید چینی ها برای رونق بازار اجاره خانه در این کشور

سیاست جدید چینی ها برای رونق بازار اجاره خانه در این کشور
مسئولان و سیاستمداران چینی در شهر گوانجو سیاست انگیزشی را برای رونق دادن به بازار اجاره مسکن اعلام کرده اند که شامل دسترسی برابر به آموزش، کاهش مالیات و حمایت مالی بوده و در آن مالیات بر ارزش افزوده تا حد قابل توجهی حذف شده است.

به گزارش شابش ، از این پس مردم شهر گوانجو چین می توانند برای پرداخت ماهانه اجاره خود، مبلغی را به عنوان کمک از صندوق آتیه مسکن این شهر برداشت کنند. این اقدام مقامات گوانجو با هدف کاهش دسترسی به خرید مسکن ارزان قیمت است که در یکسال اخیر رونق پیدا کرده ، همچنین این حرکت در راستای سیاست های دولت برای حمایت از عرضه خانه های استیجاری به منظور کنترل قیمت زمین و تامین تقاضای مسکن می باشد.

قیمت زمین در چین به دلیل سیر صعودی تقاضا از سوی طبقه متوسط این کشور با افزایش روبرو شده و این در حالی می باشد که بازار اجاره مسکن در این کشور بی رونق شده و سود حاصل از آن به کمترین میزان در چند سال اخیر رسیده است. سود بازار اجاره مسکن در شهرهای بزرگ چین از جمله پکن، شانگهای، گوانجو و شنزن با کاهش محسوسی روبرو شده و بر اساس این سیاست جدید در شهر گوانجو مالکین خانه های استیجاری در این شهر که درآمد آنها کمتر از ۳۰ هزار یوآن معادل ۴ هزار و ۴۴۰ دلار در ماه است، از پرداخت مالیات معاف شده اند.

همیشه بازار خرید و فروش یا اجاره مسکن، خانه ، زمین و کلا هر ملک دیگری، بنا به شهر و کشوری که در آن واقعه شده است و به دلیل اینکه نیاز اساسی هر شخص در درجه اول مسکن می باشد با مشکلات مختلفی رو به رو می باشد در جایی در رکود و در جایی دیگر در رونق به حدی که شاید مردم دنبال خانه اجاره ای نروند و این خود تبدیل به یک مشکل شود ، با این حال دولت ها همیشه به دنبال برطرف کردن مشکلات این نیاز اولیه زندگی، یعنی مسکن می باشند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم