نکاتی مفید برای احساس راحتی و بازدهی بیشتر در محل کار

نکاتی مفید برای احساس راحتی و بازدهی بیشتر در محل کار
محل کارتان را همیشه روحیه بخش و پویا نگه دارید تا هم احساس بهتری داشته باشید و هم بتوانید کارتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید ، وقتی محل کارتان مرتب و شاداب باشد و همه چیز سر جای خود قرار بگیرد ، دیگر سردرگم نمی شوید و در محیط کارتان احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

با شابش همراه باشید تا با چند نکته برای احساس راحتی بیشتر در اتاق و محل کارتان که شاید در واحد آپارتمان خودتان ، ساختمان اداری و یا مغازه باشد آشنا شوید :


المان های روحیه بخش

هنگام چیدمان اتاق کارتان به اینکه چه چیزی انگیزه کار کردن ‌تان را بالا می‌‌برد، توجه داشته باشید برای مثال شاید نصب پوستر و تابلو زیبا با رنگ های مناسب و یا قراردادن یک گلدان کوچک روحیه شما را بالا ببرد و باعث شود کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.


مرزبندی خانه با محل کار

اگر شما در خانه کار می کنید باید تمام سعی خود را بکنید تا تعادل بین کار و زندگی شخصی در منزلتان را برقرار کنید البته این مورد را وقتی محل کارتان خارج از منزل باشد هم باید رعایت کنید، برای رسیدن به این هدف می توانید ویژگی های بصری اتاق کارتان را به گونه‌ای تغییر دهید که تا به محض ورود به اتاق کار، به سرعت حس و حال کار کردن پیدا کنید و خود را در منطقه کار ببینید و از زندگی شخصی‌ تان فاصله بگیرید.


مرتب باشید

در محل کارتان وقتی برای هر چیز، مکانی اختصاص دهید، خیلی زود و آسان مرتب می‌‌شوید. بنابراین برای وسایل کاری‌ تان، راه حل های هوشمندانه در نظر بگیرید. وقتی همه اقلام مربوط به کارتان مرتب باشد، چیزی گم نمی‌ شود ، کلافه نمی شوید و برای پیدا کردن آنها وقتتان بیهوده از دست نمی دهید.


تا جایی که ممکن است محل کارتان را سبز کنید

منظور از سبز کردن رنگ سبز نمی باشد، بلکه استفاده از وسایل کار به شکلی است که حداقل ضرر را به محیط زیست برساند، برای مثال تا حدی که می‌‌ توانید از کاغذ کمتر استفاده کنید و البته چه بهتر که با جمع کردن کاغذهای باطله که دیگر لازم ندارید، آنها را به دست کسانی که به بازیافت کاغذ مشغول‌ اند برسانید.


طبیعت را به اتاق بیاورید

طبیعت اثر آرام بخشی روی انسان دارد برای مثلا یک گیاه و یا یک دسته گل در محیط تفاوت زیادی را ایجاد می کند. گیاهان علاوه بر اینکه احساس خوبی به شما می ‌‌دهند برای سلامت تان نیز مفید می باشند چراکه گیاهان مواد مضر محیط را می گیرند و اکیسژن تولید می کنند. اگر نمی‌توانید در محل کارتان از گیاهان استفاده کنید، استفاده از رایحه های خوشبو مانند نعناع، اکلیل کوهی (رزماری) و لیمو در تمرکز ، دقت ، وضوح ذهن و حافظه به شما کمک می ‌‌کند.


تحرک خود را تا حد ممکن زیاد کنید

ساعت ها بی حرکت نشستن پشت میز، مشکلی می باشد که پزشکان امروزه این وضعیت را معادل سیگار کشیدن می دانند. این سبک زندگی به تدریج سلامت بدن را به خطر می‌‌اندازد و فرد را گرفتار چاقی، فشار خون بالا، افسردگی و مشکلات دیگر می‌‌کند. حداقل در هر ساعت 5 دقیقه از پشت میزتان بلند شوید یا اینکه اتاق کارتان را به میزهایی با پایه ‌های بلند مجهز کنید که بتوانید هرازگاهی ایستاده کارتان را انجام دهید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم