تسهیلات بافت فرسوده به انبوه‌ سازان با نرخ سود ۸ درصد

تسهیلات بافت فرسوده به انبوه‌ سازان با نرخ سود ۸ درصد
محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری از پرداخت وام بافت فرسوده به انبوه سازان تا ۱۰۰ درصد ارزش ملک خبر داد.

به گزارش شابش، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت : تلاش می کنیم با همراهی سایر ارگان ها و سازمان برنامه و بودجه دستورالعمل های روشنی را تهیه کنیم تا بخش تخصصی مسکن وارد فرآیند  افزایش توان متقاضیان برای نوسازی در بافت فرسوده شود. در همین راستا تسهیلات جدید از طرف بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شده که این وام از محل ردیف اعتباری صندوق یکم تا سقف هزار میلیارد ریال است و این یک تضمین برای انبوه ساز می باشد که وقتی برای خرید وارد این عرصه می شود از یک وام مناسب با رقم سود ۸ درصد استفاده کند.

محمد سعید ایزدی در ادامه افزود : صندوق پس انداز یکم بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد ارزش خانه را می تواند تأمین اعتبار کند. انبوه سازان علاوه بر خرید در بخش ساخت نیز تسهیلات با نرخ و سود پایین می توانند بگیرند، در تلاش هستیم تا در مصوبات بعدی بانک مرکزی را متقاعد کنیم امتیاز بیشتری را به انبوه سازان برای سپرده گذاری و کاهش زمان دریافت وام فراهم کنیم.در حال حاضر برای افراد عادی به ازای هر سپرده گذاری یک ساله، تسهیلات ۲ برابر می شود برای مثال اگر یک رقم ۴۰ میلیون تومانی را سپرده کنیم در عرض یکسال ۸۰ میلیون تومان وام داده می شود از طرفی حتی سود ۸ درصد هم برای نوسازی بافت فرسوده ناکارآمد است و تخصیص اعتبار هزار میلیارد ریالی فقط برای نوسازی بافت فرسوده به توسعه گران داده می شود.

وی ادامه داد: تلاش کردیم تضمین های لازم را در این بخش برای سرمایه گذاری بدهیم زیرا در بافت فرسوده مخاطبین اصلی و نیازمند مسکن وجود دارد. این برای اولین بار است که تسهیلاتی با نرخ سود ۸ درصد برای خرید خانه به انبوه سازان پرداخت می شود و درحال تهیه دستورالعمل اجرایی آن بر اساس مصوبات بانک مسکن هستیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم