خانه هایی که با طراحی ماهرانه استتار شده اند

خانه هایی که با طراحی ماهرانه استتار شده اند
پنهان بودن و در معرض دید نبودن به همه انسان ها حس آرامش می دهد مانند زندگی در خانه هایی که به دلیل نوع ساخت ماهرانه آنها به همراه همکاری هنرمندانه طبیعت در معرض دید نمی باشند، این خانه ها در سراسر جهان وجود دارند اما کمتر کسی از بودن آن ها اطلاع دارد.

امروز می خواهیم در شابش با بعضی از خانه ها که به شیوه ی ماهرانه ای استتار شده اند آشنا شویم پس با ما همراه باشید :


پنت هاوسی در لبنان واقع شده در دل یک سنگ

در ابتدا ایده ساخت یک خانه در سنگ جدی به نظر نمی آمد، اما پس از آنکه طرح 3 بعدی پروژه حاضر شد توجه زیادی را به خود جلب کرد و در نهایت توسط خانه سازان لبنانی پیاده سازی شد.

 

هتل مکعب شیشه ای واقع در شهر لپلند سوئد

دیوارهای بیرونی این ساختمان با آینه نما سازی شده و علاوه بر آن با یک پرده نازک مادون قرمز پوشیده شده اند تا پرندگان آن را به عنوان یک مانع تشخیص دهند.

ایوان کویر واقع در کالیفرنیا

این خانه عجیب و غریب که از دور مانند تپه های شنی کویری می باشد در کالیفرنیا آمریکا واقع می باشد، این خانه در واقع با بتن، فولاد، مس و شیشه طراحی شده است.

خانه ییلاقی چوبی نروژ

هدف اصلی طراحی این پروژه یکپارچگی کامل با طبیعت در نگاه اول بود و معماران این پروژه برای رسیدن به این هدف بهترین کار را انجام دادند و آن را به شکل یک صخرهای واقع شده در آن محیط درآوردند.

ویلای والس در سوئیس

دلیل ساخت این ویلای زیرزمینی، یک قانون محلی بود که براساس آن ساخت و سازهای ساختمان بلند ممنوع می باشد  و دلیل وجود این خراب شدن چشم انداز این محله می باشد. به همین دلیل معمار این پروژه تصمیم گرفت خانه ای به شکل غار بسازد.


عمارت کانیون در یوتا آمریکا

این خانه در سال 1986 میلادی توسط یک زن و شوهر در یوتا آمریکا ساخته شده که رویایی زندگی در یک مکان آرام را داشتند. یوتا از نظر منابع طبیعی و پارک‌های ملی سرزمین بسیار غنی‌ می باشد و در میان رشته کوهای راکی واقع شده است.

شهرکی بر روی یک مرکز خرید واقق در سهر هونان چین

بر روی این مرکز خرید خانه هایی ویلایی ساخته شده است و این خانه ها در جای نسبتاً امنی قرار گرفته اند البته تکنیک های معماری در ساخت آن ها استفاده شده است گاها غیراستاندارد می باشد.
خانه زیرزمینی واقع در تکزاس

این خانه 2 متر زیر زمین ساخته شده است و از بیرون مانند یک تپه ساده که با چمن پوشیده شده به نظر می آید. داخل برای زندگی بسیار راحت بوده و یک استخر کوچک و حیات خلوت نیز دارد.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم