بازار مسکن مصرفی در حال رونق گرفتن است

بازار مسکن مصرفی در حال رونق گرفتن است
حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت : با توجه به تقاضای ایجاد شده برای واحدهای مسکونی ارزان قیمت و مصرفی، معاملات این بخش امسال رونق می گیرد.

به گزارش شابش ، مشاور وزیر راه و شهرسازی بیان کرد : در سال جاری آنچه می‌ تواند باعث رونق معاملات شود، نوعی از تقاضا می باشد که به دنبال واحدهای مسکونی متراژ کوچک و ارزان‌ قیمت می گردد. یعنی مردم به دنبال واحد های کوچک و ارزان قیمت می باشند که بتوانند با کمک بانک مسکن خانه مورد نظر خود را خریداری کنند. تقاضاهای رونق ‌ساز شامل خانه‌اولی ها و متقاضیان خرید واحدهای نوساز می باشد. این نوع تقاضا وارد بازار شده، اما بازار خانه ‌های لوکس و گران‌ قیمت همچنان در رکود به سر می برد. لازم است نگاه کلی به بازار مسکن به جزئی‌ نگری با معیار دو دسته آپارتمان ‌های لوکس و کوچک‌ متراژ مصرفی تغییر یابد تا امکان تحلیل و بررسی دقیق از شرایط بازار مسکن و همچنین سنجش نوع رونق قابل تحقق در بازار مسکن ایجاد شود و از طرف دیگر واحدهای گران مسکونی و تجاری مشتری نخواهند داشت و به رونق نمی‌ رسند.

حسین عبده تبریزی در ادامه افزود: سالانه نزدیک به 650 هزار ازدواج در سطح کشور ثبت می شود که این رقم متاسفانه رو به کاهش است. البته طلاق هم تقاضا در بازار مسکن را افزایش می دهد به طوری که هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازارایجاد می کند و از طرف دیگر در حال حاضر به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت نیاز به مسکن، نسبت به میزانی که در گذشته وجود داشت، دیگر احساس نمی شود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم