طرح مطرح شده در مجلس برای دادن اوراق مسکن رایگان به خانه اولی‌ ها

طرح مطرح شده در مجلس برای دادن اوراق مسکن رایگان به خانه اولی‌ ها
اوراق تسهیلات مسکن معروف به تسه، یک حق امتیاز برای دریافت وام می باشد و با هر برگ این اوراق می ‌توان از بانک مسکن مبلغ 5 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرد .

به گزارش شابش ، معصومه آقاپورعلیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : پیشنهادی در کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر ارایه هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به صورت مجانی برای جوانان و کسانی پیشنهاد کردیم که برای اولین بار قصد خرید مسکن دارند مطرح شده است. نرخ هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در حال حاضر بالا بوده و با توجه به اینکه یکی از اهداف در ارائه تسهیلات مسکن، آسان کردن شرایط برای خانه دار شدن مردم است، باید از رویکرد صرفا اقتصادی در حوزه مسکن دوری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با استفاده از سامانه اطلاعاتی شرایط متقاضیان به راحتی قابل پیگیری است و از طریق آمایش اطلاعات چک می شود و فقط شامل افرادی می شود که خانه اولی باشند ، از طرفی باید در راستای ترویج امر ازدواج شرایط خانه دار شدن مردم و خانه اولی ها را تسهیل کرد. یکی از منابع این طرح دربخش هدفمندی یارانه ها می باشد و افرادی که در طرح هدفمندی حذف می شوند منابع یارانه آن ها در اختیار بانک مسکن برای این امر قرار می گیرد .

آقا پور با اشاره به هزینه های دولت برای ایجاد اشتغال درکشور گفت : اگر بخش مسکن را فعال کنیم ، 2 تا 5 درصد از میزان نرخ بیکاری کاسته می شود به این دلیل که بازار مسکن حداقل با 285 شغل در ارتباط است و با کمترین هزینه که همان اوراق مشارکت می باشد می توانیم شرایط اشتغال را بدون نیاز به هزینه ای از طرف دولت فراهم آوریم  .

وی در انتها با اشاره به سوداگری در بازار مسکن تصریح کرد : حساب متقاضیان واقعی خرید مسکن از خریدارانی که با قصد سوداگری معامله مسکن انجام می دهند، جدا می باشد. بنابراین باید تصمیمات به گونه ای گرفته شود که مانع از ایجاد فشار و بار مالی اضافه به خریداران واقعی مسکن شود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم