خانه شناور در رودخانه تیمز لندن

خانه شناور در رودخانه تیمز لندن
در رودخانه تیمز لندن اتفاق جالبی افتاده ، یک خانه با 2 اتاق خواب،اتاق نشیمن، حمام، آشپزخانه، و حتی یک حیاط کوچک ، بر روی این رودخانه شناور شده ، این خانه در واقع یک کشتی کوچک محسوب می شود که 90 روز در سال اجاره داده می شود.

به گزارش شابش ، در گوشه و کنار دنیا  سازه ها و ساختمان هایی دیده می شوند که هر بینند ه ای را به تحسین وا می دارد ، در این میان شرکت املاک Airbnb در لندن، یک خانه کامل در ابعاد واقعی را بر روی رود تیمز لندن شناور کرده و این کار را به دلیل طرحی که جدیدا در انگلیس تصویب شده به اجرا رسانده است که در این طرح به دارندگان املاک در لندن اجازه داده شده تا ۹۰ روز در سال خانه‌ های خود را بدون نگرانی از جریمه و گرفتن اجازه از دولت اجاره دهند.

این خانه شناور با رنگ آبی روشن  دارای ۸ متر ارتفاع، ۲ اتاق خواب، پذیرایی ، دستشویی و حیاطی با چمن و پر از گیاهان مختلف مانند یک درخت سیب می باشد و  از محله هایی مانند چلسی، وستمینستر و اسکله قناری عبور می کند، و شاهد رویدادهای اجتماعی مختلفی است. دو برادر معماران لندنی دوقلو به نام‌ های نیک و استیو تیدبال که طراحان این خانه می باشند در مورد  این خانه می ‌گویند : برای طراحی خانه شناور، ما این ایده را در سر داشتیم که سازه‌ای از داستان ‌های پریان بسازیم و در میان لندن رهایش کنیم، چیزی که باعث شود مردم شهر را با زاویه ‌ای متفاوت ببینند. چیزی که هرگز تجربه نکرده‌اند.

این خانه شناور سفر خود بر روی آب را به تازگی آغاز کرده و تا ۲۲ مه در لندن می ‌گردد. فعالیت ‌های جمعی در آن برگزار می ‌شود و حتی مسابقه ‌ای با جایزه یک شب اقامت برای چهار نفر هم در آن تدارک دیده شده است.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم