لقب شهرهای مشهور و بزرگ دنیا

لقب شهرهای مشهور و بزرگ دنیا
بیشتر مردم عادت دارند روی آدم ها، اشیاء و یا حیوانات لقب و شهرت بگذارند و به جای اسم واقعی از آن استفاده کنند. شهرها هم شامل این القاب شده اند و برخی از آن ها لقب های جالبی را در طول تاریخ پیدا کرده اند.

به گزارش شابش ، برخی از شهرهای معروف دنیا دارای اسم های مستعار جالبی می باشند.  بعضی از این اسامی مستعار خیلی معروف هستند اما با بسیاری از آن ها زیاد آشنا نیستیم در ادامه با این شهرها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

بخارست‌ ملقب به پاریس کوچک

مهندسی و معماری شیک، پیشرفته و زیبا در بخارست پایتخت رومانی سبب شده تا این شهر به پاریس کوچک شهرت پیدا کند ، شاید بخارست از لحاظ وسعت به اندازه ی پاریس نباشد، ولی با دو میلیون نفر جمعیت ششمین شهر بزرگ اروپا به حساب می آید.

 فلورانس ملقب به شهر زنبق ها

جای تعجب نیست اگر به مرکز ناحیه‌ توسکانی در ایتالیا شهر زنبق ها بگویند، زنبق نمادی از فلورانس است ، چراکه در این شهر این گُل زیبا فراوان می روید و کاشته می شود.
تورنتو ملقب به نیویورک گِل آلود

پر جمعیت ترین شهر کانادا در طول تاریخ لقب ها و نام های مختلفی داشته است. در چندین سال گذشته و در مدت زمانی که این شهر در حال بازسازی خیابان ها و سنگ فرش ها بود، به دلیل همزمانی ریزش باران با این بازسازی ها فضای گِل آلودی به وجود آمد. به همین دلیل این شهر لقب نیویورک گل آلود را به خود گرفت، لقبی که همچنان بر روی تورنتو مانده است. 

ژنو ملقب به پایتخت صلح

کشور سوئیس در طول تاریخ به بی طرفی در جنگ ها و فراخوان متعدد به صلح در سراسر جهان شناخته شده است. به سبب آرامش نسبی شهر ژنو اکثر گفتگوها و مذاکرات صلح آمیز در این شهر برگزار می شود. از سویی دیگر ژنو میزبان دویست سازمان بین المللی از جمله صلیب سرخ می باشد.

 سنگاپور ملقب به شهر شیر

شهر شیر فقط لقب این کشور واقع در جنوب شرق آسیا نیست بلکه ترجمه ی تحت اللفظی آن نیز "سنگا" به معنای شیر و "پور" به معنای شهر شیر می باشد، دلیل این نامگذاری به این علت بوده که در گذشته این منطقه زیستگاه شیرهای فراوانی بوده است.

 میلان ملقب به پایتخت مُد جهان

میلان مرکز مد جهان می باشد و مهمترین مارک های جهانی لباس از جمله برند های معروف آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه اند گابانا و چندین برند دیگر باعث شده تا میلان به پایتخت مد شهرت پیدا کند.

 


 

بوینس آیرس ملقب به پاریس آمریکای جنوبی

بوینس آیرس که بزرگترین شهر آرژانتین و پایتخت آن می باشد به دلیل معماری و سبک اروپایی سازه ها و وجود تعداد زیادی از آمفی تئاترهای باشکوه و تاریخی در این شهر به پاریس آمریکای جنوبی شهرت پیدا کرده است.

 


 

سیدنی ملقب به شهر بندر

سیدنی که از پرجمعیت ترین شهر های دنیا و استرالیا می باشد، به دلیل وجود بزرگترین بندر طبیعی جهان به نام بندر جکسون ، به شهر بندر مشهور شده است.

 


 

تهران ملقب به شهر ۷۲ ملت

تهران با جمعیت در حدود 13 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر ایران و غرب آسیا می باشد. به دلیل پایتخت بودن ، موقعیت مرکزی و رونق اقتصادی تهران مهاجران بسیاری به این شهر می آیند و به همین دلیل ساختار متنوع در جمعیت تهران به وجود آمده که باعث شده تهران به شهر ۷۲ ملت معروف شود.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم