اقساط تسهیلات مسکن در دولت دوازدهم کاهش پیدا می کند

اقساط تسهیلات مسکن در دولت دوازدهم کاهش پیدا می کند
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: مولفه اصلی مسکن مربوط به قدرت خریدار است، هرچه میزان قدرت خریدار بیشتر باشد بازار مسکن به رونق نزدیک ‌تر می‌شود و ما اکنون توانستیم قدرت خرید زوج ‌های جوان را از ۲۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش دهیم.

به گزارش شابش ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه جدید بخش مسکن در دولت دوازدهم تصریح کرد: یکی از اقدامات اساس این بخش طولانی‌ تر شدن دوره بازپرداخت تسهیلات مسکن می باشد که با این طرح میزان بازپرداخت قسط ماهانه کاهش پیدا می کند، در صورت موافقت بانک مرکزی با این طرح و نیز کم شدن مدت سپرده گذاری میزان دسترسی خانوارها به پرداخت تسهیلات بلند مدت افزایش پیدا میکند.

عباس آخوندی در ادامه افزود : اکثر کشورهای توسعه یافته ، همین طرح را در جهت افزایش قدرت خرید مسکن اجرا می کنند. طبق گزارش هایی که بانک مرکزی به طور مرتب ارائه می‌دهد،در بیشترماه‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان خرید و فروش در بخش مسکن در حال رشد داشته می باشد و از طرفی در حال حاضر ۲ میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که  با پر شدن این واحدهای خالی بازار مسکن برای تقاضاهای جدید وارد حوزه ساخت و ساز شده ورونق می گیرد.

وی در ادامه گفت : پرداخت وام به خریدار و سازنده مسکن در افزایش سرعت ساخت و ساز بسیار اثرگذار می باشد ، علاوه بر آن براساس آمارهای که از سوی شهرداری ارائه می‌ شود میزان صدور پروانه‌ ساخت در بافت‌های فرسوده نسبت به سایر بافت‌ها افزایش داشته که این سخت و ساز ها در آینده  اثر گذاری‌ خود را نشان می دهد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم