چگونه از حداکثر فضا برای چیدمان خانه های کوچک استفاده کنیم ؟

چگونه از حداکثر فضا برای چیدمان خانه های کوچک استفاده کنیم ؟
بیشتر خانه هایی که امروزه مردم در آن زندگی می کنند کوچک و مربعی شکل می باشند ، به همین جهت داشتن علم چیدمان کمک بسیار زیادی به شما میکند تا فضای کوچک زندگیتان را به فضایی جذاب و دلچسب تبدیل کنید.

در ادامه با شابش همراه باشید تا با نکاتی برای جذاب کردن خانه های کوچک آشنا شوید :


شکل و چیدمان مبل ها

 استفاده از مبل های بزرگ فضای نشیمن شما را کوچک تر نشان میدهد و نه تنها حس راحتی به شما منتقل نمیکند بلکه باعث می شود نتوانید وسایل کاربردی تر را در اتاق نشیمن قرار دهید. مبل های ظریف با دسته های کوتاه برای فضای کوچک مناسب تر هستند.
نهارخوری

 می توانید از صندلی هایی استفاده کنید که شکلی جالب ولی ساختاری ظریف دارند مثلا صندلی های گرد ولی ظریف، هم شیک هستند و هم نظم خاصی به خانه تان می دهند. همچنین صندلی هایی تهیه کنید که رنگ روشن مثل قهوه ای مایل به زرد، سفید یا خاکی داشته باشند. رنگ های روشن تر، فضا را بیشتر و بزرگ تر نشان می دهد. میز های گرد و ظریف بهترین انتخاب هستند .

 استفاده بهینه از فضا

برای خانه هایی که فضای کوچکی دارند استفاده از وسایل چند کاره مطلوب تر است. برای مثال اگر میخواهید وسایلی مانند میز تلویزیون و کتابخانه بخرید انواع چندکاره آنرا انتخاب کنید . امروزه میزهای تلویزیونی طراحی شده که قفسه هایی برای قرار دادن وسایل را دارا می باشد. با خرید این نوع میز تلویزیون دیگر به بوفه، کتابخانه و کمدهای کشویی نیازی نخواهید داشت.

 رنگ دیوارها

اگر علاقه به رنگ کردن دیوارها دارید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید رنگ سفید بسیار مناسب است .رنگ هایی مانند کرم و زرد به خوبی نور را منعکس میکنند. در مرحله بعد باید به سراغ رنگ های متضاد و زنده تری بروید و در لابه لای فضای خانه از رنگ هایی مانند زرد، آبی و سبز استفاده کنید.

 

 


آشپزخانه

در آشپزخانه های کوچک از آن جایی که فضا کم می باشد، نحوه چیدمان وسایل ، توجه به نور و روشنایی اهمیت ویژه ای دارد. در برخی از آشپزخانه های کوچک, پنجره طراحی نشده ، برای رفع این مسئله نورپردازی گزینه ی خوبی می باشد.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم