ساخت 10 شهر جدید در سواحل مکران واقع در چابهار

ساخت 10 شهر جدید در سواحل مکران واقع در چابهار
محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تحقیقات در باره احداث ۱۰ شهر جدید مانند تیس ,جاسک, تابناک ,پارسیان, سیراف و پارس در سواحل مکران خبر داد.

به گزارش شابش، معاون وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به حداث ۱۰ شهر جدید گفت : برخی از شهرها مانند تیس به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده است و تعدادی دیگر نیز درشوراهای برنامه ریزی و برخی توسط مشاوران در مرحله مکان یابی هستند. جزو اولین اقدامات دولت دوازدهم احداث شهر تیس می باشد که در جزیره مکران سواحل دریای عمان بین چابهار و کنارک است همچنین هدف ما برای احداث این شهر استفاده از سرمایه های بخش خصوصی است. 

مدیر عامل عمران شهر های جدید درباره پیش بینی جمعیت در این شهر گفت: بر اساس پیش بینی ما تیس شهری گردشگری و مسکونی خواهد بود . اصولا شهر های جدید برای ۱۰۰هزار نفر جمعیت طراحی میشوند ولی تیس پیش بینی میشود گنجایش ۲۰۰ هزار نفر را داشته باشد.

نریمان افزود : به علت توسعه و پیشرفت منطقه چابهار که باعث اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۵ هزار نفر میشود و همچنین وجود کارخانه پتروشیمی ازما درخواست کردند که با توجه به نیاز منطقه واحد های مسکونی با ظرفیت ۶۰۰۰نفر بسازیم با توجه به این موضوع ما شهر تیس را طراحی کردیم. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم