ورود شرکت های معروف ساختمانی به بازار ساخت و ساز بافت فرسوده

ورود شرکت های معروف ساختمانی به بازار ساخت و ساز بافت فرسوده
شرکت های شناخته شده و معتبر در قالب برند های ساختمانی که تا قبل از این تنها در حوزه ساخت املاک ویلایی و یا آپارتمان های لوکس در قسمت شمالی کشور و شمالی شهر تهران فعالیت میکردند اکنون به صورت آزمایشی وارد بازار ساخت واحد های مصرفی در محدوده فرسوده شهر شدند تا در صورتی که انتظارات اقتصادیشان تأمین شد قسمتی از توانایی های فنی و مالی خود را در این قسمت متمرکز کنند.

به گزارش شابش ، بررسی ها حاکی از آن است که تاکنون فعالیت این شرکت ها متمرکز به ساخت واحد های لوکس در مناطق شمالی بوده اما فروش دشوار واحد های آماده تحویل در این مناطق و عدم پیش بینی خروج از رکود در کوتاه مدت باعث تغییر برنامه ریزی مقصد سرمایه گذاری های جدید ساختمانی از سوی برخی از این شرکت ها شده و آن ها را به سمت بافت های فرسوده زود بازده برده است.

حجم ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده رشد ۵۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته، این در حالی می باشد که حجم ساخت و ساز در بافت های فرسوده نسبت به خرداد سال گذشته ۶۵ درصد رشد کرده به شکلی که در خرداد امسال 1200 پروانه ساخت برای واحد مسکونی در این بافت صادر شده است. 

ورود برندهای ساختمانی به ساخت و سازهای بافت فرسوده دو مزیت مهم برای مالکان و متقاضیان مسکن در بافت‌های فرسوده نیز دارد ، مزیت اول اینکه حضور برندهای معتبر ساختمانی در بافت‌های فرسوده ضریب اعتماد مالکان برای ورود به فرآیند نوسازی را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث رونق ساخت‌و‌ساز در مناطق فرسوده می‌شود ، درحالی که تاکنون اکثر ساخت ‌و ساز در بافت‌های فرسوده از نوع غیرحرفه‌ای یا در اصطلاح بساز و بفروشی انجام می‌شد و مالکان نسبت به تعیین سطح قیمت‌ها و درصدهای مشارکت در بافت با سازندگان از اطمینان و اعتماد کافی برخوردار نبودند.

مزیت دوم، به امکان برخورداری برخی شرکت‌ها از «کمک هزینه ویژه ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده» مربوط می‌شود که بعد از فروش واحدهای ساخته شده قابل انتقال به خریدار خواهد بود. لازم به ذکر است که اکنون سقف کمک هزینه  ساخت وساز  مسکن در بافت‌های فرسوده پایتخت50 میلیون تومان می باشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم