عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در مجلس از برنامه های خود دفاع کرد

عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در مجلس از برنامه های خود دفاع کرد
عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در دفاع از برنامه های خود گفت: مقابل شهر فروشی ایستادگی کردیم تا در نتیجه توقف شهرفروشی , برای افراد کم درآمد خانه فراهم شود و مشکل حاشیه نشینی حل شود.

 به گزارش شابش ، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در جریان بررسی صلاحیت خود گفت: تعداد خانوارها موجود در کشور 24 میلیون و 190 هزار خانوار است و از سوی دیگر تعداد خانه در ایران حدود 25 میلیون و 400 هزار است.

آخوندی  با بیان اینکه  در مسکن چهار گروه مسئله دارند، یادآور شد: گروه اول، خانه اولی ها و جوانانی که آماده ازدواج هستند .گروه دوم  حاشیه نشین ها هستند که  بیش از 11 میلیون نفر جمعیت درخود جای داده اند.گروه سوم ساکنان بافت فرسوده با 8 میلیون نفر جمعیت و گروه چهارم را گروه های کم درآمد تشکیل می دهند.

براساس آمار و بررسی ها در سال 95 حاکی از آن است که 2 میلیون و 587 هزار خانه خالی در کشور داریم در حالی که این تعداد در سال 90 حدود 630 هزار بوده یعنی طی 5 سال حدود 2 میلیون خانه خالی به ایران اضافه شده است

همچنین اضافه کرد: شمال و جنوب پایتخت در حال دو قطبی شدن است؛ در حال حاضر قیمت مسکن در شمال تهران نسبت به جنوب پایتخت  ۳۱ برابر بیشتر است.

آخوندی درباره مسکن مهر نیز گفت: من متعهد بودم تا مسکن مهر را خانه به خانه واحد به واحد تکمیل کنم به همین دلیل در چهار سال ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر را به طور کامل تحویل دادم این در حالیست که در دولت قبل مسکن مهر ها ناقص تحویل داده می شد ولی من به طور کامل و با تکمیل زیرساخت ها و رو ساخت ها آنها را تحویل دادم.

آخوندی در دفاعیات خود به طرح خانه اولی ها اشاره کرد و گفت موضوع خانه اولی ها را با پس انداز حل کرده ایم و تا کنون ۲۱۱ هزار نفر در بانک مسکن برای استفاده از وام صندوق پس انداز یکم ثبت نام کرده اند 

او در ادامه به مسکن اجتماعی اشاره کرد و گفت: ما در مسکن اجتماعی به دنبال آن هستیم که افراد کم درآمدی که زیر نظر چهار ارگان بهزیستی، کمیته امداد، تامین اجتماعی و بنیاد مسکن، هستند را شناسایی کنیم.

به همین منظور  بنیاد مسکن را مسئول هماهنگی این چهار ارگان قرار دادیم و  قرار است سالانه 100 هزار مسکن اجتماعی ساخته و تحویل گروه های کم درآمد شود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم