جایگاه تهران درفهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی

جایگاه تهران درفهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی
واحد اطلاعات اکونومیست با گزارش فهرستی مانند هر سال نام بهترین شهرهای جهان را برای زندگی معرفی کرد ، در این گزارش ملبورن استرالیا، وین اتریش، ونکوور، تورنتو و کالگری کانادا بهترین شهرهای جهان نام گرفته‌اند.

به گزارش شابش ، این فهرست شامل معرفی بهترین شهرها برای زندگی است. شاخص رتبه بر اساس ۱۰۰ نمره است و ۱۴۰ شهر را مورد بررسی قرار داده است 

فاکتور های مهم و مورد یررسی در این فهرست موضوعاتی همچون ثبات سیاسی , بهداشت و درمان , منابع آموزشی ,زیرساخت ها , فرهنگ و محیط زیست میباشد 

ملبورن در استرالیا برای ۷ سال پیاپی از میان ۱۴۰ شهر بهترین شهر برای زندگی معرفی شد . ملبورن از ۱۰۰ نمره 97/5 را کسب کرد. پس از ملبورن وین در اتریش با کسب نمره 97/4  رتبه دوم را به خود اختصاص داده است، ونکوور در کانادا رتبه سوم را با نمره 97/3  به دست آورده است، رتبه چهارم متعلق به تورنتو با نمره 97/2 و رتبه پنجم را کالگری در کانادا و آدلاید در استرالیا با نمره 96/6  به طور مشترک به دست آورده اند.

از نظر اکونومیست تهران، پایتخت ایران که در میان ۱۴۰ شهر مورد بررسی رتبه ۱۲۷ را دارد در پنج سال اخیر بالاترین نرخ بهبود کیفیت زندگی را داشته ، پایتخت کشورمان با نمره 50/8  رتبه اول را بین کشورهای در حال بهبود در ۵ سال گذشته را دارا بوده ، پس از تهران، دبی واقع در امارات متحده عربی و آبیجان واقع در ساحل عاج بیشترین بهبود را طی پنج سال گذشته داشته‌ اند.

جالب است بدانید جایگاه بعضی شهرهای اروپایی به دلیل افزایش تهدیدهای "تروریستی" در این قاره تنزل یافته ، این در حالی می باشد که جایگاه بعضی شهرهای دیگر نظیر ریکیاویک، پایتخت ایسلند و آمستردام، در هلند به دلیل افزایش تنوع فرهنگی و کاهش نرخ جرم و جنایت بهتر شده است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم