توسعه شهر های میانی بهترین راه برای نوسازی بافت های فرسوده در ایران

توسعه شهر های میانی بهترین راه برای نوسازی بافت های فرسوده در ایران
بیت الله ستاریان کارشناس حوزه بازار مسکن : توسعه شهر های میانی با همکاری بخش خصوصی بهترین راه برای نوسازی بافت های فرسوده در ایران می باشد.

به گزارش شابش ، بیت الله ستاریان گفت : در حال حاضر در ایران ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار محله بد مسکن داریم که شناسایی شده اند و بر اساس گفته وزیر راه و شهرسازی برای رفع فرسودگی هر کدام از آن ها باید راه حل های مشخصی را دنبال کرد ولی این کار در طی ۱۰ سال قابل اجرا نیست.

وی اظهار داشت موضوعی که آقای آخوندی به آن اشاره داشته بسیار صحیح بوده و باید بافت فرسوده و محله های بد مسکن بازسازی شود، نقش دولت و بخش خصوصی این است که جذابیت هایی برای مشارکت در این زمینه ایجاد کنند بر اساس گفته وزیر ما باید در سال ، ۲۷۰ هزار محله بد مسکن را ترمیم و بازسازی کنیم تا در ۱۰ سال به ترمیم کامل محله های بد مسکن برسیم اما با استهلاک مسکن چه کنیم هر ساله تعداد ۵۰۰ هزار واحد به بافت فرسوده اضافه میشود از سوی دیگر هر ساله ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز داریم اگر در سال ۲۷۰ هزار محله بد مسکن را ترمیم کنیم با نیاز های دیگرمان چه کنیم ؟

به طور مثال هند برای حل این مشکل اقدام به ساخت شهرک های زیستی کرد که کاملا توسط بخش خصوصی اداره میشود ، این یکی از راه های حل مشکل بافت های فرسوده است که در بسیاری از کشور های بزرگ و پر جمعیت دنبال میشود. در جواب این سوال که بهترین راه برای بازسازی بافت های فرسوده در ایران چیست باید گفت توسعه شهر های میانی بهترین راه حل موجود می باشد. این شهر ها با هدف سر ریز جمعیت شهر های بزرگ ساخته شدند و بر عکس عمل کرده و نقش پایلوت را برای مهاجرت روستاییانی که توانایی خرید یا اجاره خانه در شهر را ندارند ایفا کردند.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم