رکود مسکن و تاثیرات آن بر اقتصاد

رکود مسکن و تاثیرات آن بر اقتصاد
مسکن تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی کشور دارد وکاهش فعالیت در این بخش اثرات منفی ای به شکل های گوناگون در اقتصاد خواهد داشت.

رکود مسکن رکود اقتصاد 

مسکن می‌تواندیکی از عوامل رشد اقتصادی کشور باشد؛طبق گزارشات شابش ، رکود مسکن از سال 91 شروع شده و تا سال 95 هم ادامه پیدا کرده است. در اوایل سال 96 ، حسام عقبایی ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک ، با توجه به افزایش معاملات مسکن در دی ماه وبهمن ماه سال قبل خبر از رونق بازار مسکن داده بود و پیش بینی کرده بود رشد صعودی در معاملات مسکن خواهیم داشت.

طبق گزارشات بانک مرکزی در ارتباط تحولات بازار مسکن در تهران،معاملات در اسفند  95 نسبت به ماه قبل و سال قبل کاهش داشته است.البته کاهش معاملات در اسفند ماه نسبت به بهمن ماه طبیعی است،اما مساله ی اصلی کاهش نسبت به سال قبل است.به این ترتیب پیش بینی های مربوط به رشد صعودی معاملات مسکن  در هاله ای از ابهام قرار می گیرد.


از طرفی بازار مسکن با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد وکاهش فعالیت در این بخش اثرات منفی ای به شکل های گوناگون در اقتصاد نشان خواهد داد.مثلا کم شدن ساخت و ساز در مسکن باعث چرخش ناقص مصالح ساختمانی،بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران و افزایش نرخ بیکاری و... می شود.در حال حاضر تقریبا 5میلیون نفر در بازار مسکن مشغول به کار هستند که  شغل عده ای هم وابسته به هر کدام از آنها است.بنابراین رکود مسکن تاثیر مخربی بر اقتصاد دارد. 


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم