تاثیرات مثبت داشتن گل و گلدان در خانه

تاثیرات مثبت داشتن گل و گلدان در خانه
داشتن حتی یک گلدان در سلامت جسمی و روانی شما تاثیرات مثبت فراوانی دارد.

تاثیرات مثبت داشتن گل و گلدان در خانه

امروزه به دلیل آپارتمان نشین شدن اکثر مردم،توجه به گل و گلدان کمتر شده و دلیل اصلی آن را هم نداشتن حیاط یا باغچه یا بالکن بزرگ می دانند.اما اگر فواید زیر را مطالعه کنید متوجه می شوید که حتی حضور یک گلدان کوچک پشت پنجره ی اتاقتان یا در محل کارتان چه تاثیرات روانی و جسمی مفیدی برای شما خواهد داشت.

تحقیقات پژوهشگران آمریکایی ثابت کرده است وقتی به گل و گیاه نگاه می کنیم و به زیبایی آنها فکر میکنیم اتصالات عصبی مثبتی در مغز ما اتفاق می افتد که باعث تعادل حالات روحی می شود.علاوه بر آن گل و گیاه توانایی تبدیل کربن دی اکسید به اکسیژن را دارند پس باعث تصفیه هوا می شوند و گازهای مخرب موجود در هوا را جذب خود می کنند.تحقیقات ثابت کرده گیاهان چون از عوامل هماهنگی در طبیعت هستند به همین دلیل می توانند باعث هماهنگی روح و جسم انسان ها هم بشوند.


وجود گل وگیاه در فضای بیمارستان ها باعث تسریع روند بهبودی بیماران می شود.تحقیقات ثابت کرده بیمارانی که تخت آنها رو به پنجره به سمت فضای سبز است، نسبت به بیمارانی که تختشان رو به دیوار است سریعتر درمان می شوند. همچنین حضور گل در اتاق خواب باعث می شود افراد خواب های خوب ببینند.


باغیانی کردن در طول روز باعث آرامش روانی می شود.کسانی که روزانه مقدار کمی ار وقت خود را به باغبانی می گذرانند استرس کمتری دارند. گل هایی با رنگ های ملایم و روشن مثل سفید یا صورتی احساساتتان را به آرامش سوق می دهند و گل های با رنگ های گرم مثل نارنجی یا قرمز باعث هیجان و سرزندگی می شوند.

در خبر های بعدی گل های آپارتمانی را معرفی می کنیم.


 


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم