ترسناکترین عمارت های جهان

ترسناکترین عمارت های جهان
افسانه های ترسناکی راجع به حضور ارواح در قلعه های قدیمی و شکنجه های وحشتناک وجود دارد.

ترسناکترین عمارت های جهان

عمارت بورلی رکتوری Borley Rectory در Essex

این عمارت در سال 1862 ، توسط هنری داوونس الیس بول ( Henry Dawson Ellis Bull ) در شهرستان Essex در شرق انگلستان  در نزدیکی کلیسای بورلی ساخته شد.

شکارچیان ارواح نقل قول های افسانه ای راجع به این عمارت مطرح کرده اند که بر طبق آنها یکی از راهبان عمارت بورلی عاشق یکی ازراهبه هایی که در کلیسای نزدیک به آنجا زندگی می کرد می شود و با او رابطه برقرار می کند.وقتی کشیش متوجه این ماجرا می شود راهب را بخاطر این گناه اعدام می کنند و راهبه را زنده به گور می کنند.به همین دلیل روح این راهب در دیوارهای این عمارت زندگی می کند.


در سال 1893ثابت شد که این داستان هیچ مبنای تاریخی ندارد و ساخته ی ذهن کودکان راهب است.


قلعه ی Bran یا قلعه دراکولا در رومانی

قلعه ی سنگی دراکولا در قرن 14 و 15 میلادی توسط لویی اول (Louis I of Hungary) پادشاه مجارستان برای حفاظت در برابر حمله ی امپراطوری عثمانی ساخته شد اما بعد از جنگ جهانی این منطقه از مجارستان جدا شد و به رومانی پیوست.صاحب این قلعه در قرن 15 میلادی عضو گارد شاهنشاهی مجارستان به نام اژدها بوده است وبا پرچم اژدها وارد شهر می شود. مردم این شهر که تا آن زمان تصویری از اژدها ندیده بودند ، به او لقب دراکول به معنی اژدها می دهند.


سال ها بعد با مرگ دراکول پسرش ولاد دراکولا (یعنی ولاد فرزند دراکولا) جانشین او می شود اما از پرداخت مالیات به عثمانی ها سر باز می زند.عثمانی ها هم این کار او را  بی جواب نگذاشتند و لشکری به سمت او فرستادند که شکست خوردند.ولاد دراکولا هم تصمیم گرفت سربازان شکست خورده را تنبیه کند . او آن ها را به روشی که از خودشان یاد گرفته بود تنبیه کرد یعنی "به سیخ کشیده شدن".تا سال 1477 که ولاد دراکولا کشته شد داستان ها و افسانه های زیادی راجع به خشونت و شکنجه های او ساخته شد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم