گسل ماهدشت هنوز فعال است !

گسل ماهدشت هنوز فعال است !
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد : " گسل ماهدشت با توجه به اطلاعات دستگاه‌ های شتاب‌ نگار و لرزه‌ نگار، همچنان فعال و منطقه زلزله‌ زده هنوز لرزه‌ خیز بوده و به ثبات نرسیده است."

«محمد شکرچی زاده» با اعلام نتایج جلسه مشترک مرکز تحقیقات با سازمان زمین‌ شناسی، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و پژوهشگاه بین‌ المللی زلزله و مهندسی زلزله در رابطه با زلزله اخیر تهران و البرز، گفت: توصیه ما به شهروندان استان‌ های البرز و تهران این است که کماکان هوشیاری خود را حفظ کنند.

وی تاکید کرد: پایش داده‌ ها و برداشت‌ ها به طور مستمر انجام می شود و نتیجه حاصل از برداشت‌ ها در روزهای آتی به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر این که هوشیاری مردم، بهترین کاری است که باید آن را جدی گرفت، خاطر نشان کرد: امیدواریم مردم با بلوغی که دارند و در زلزله چهارشنبه شب تهران و البرز آن را ثابت کردند، کماکان بتوانیم وضعیت موجود را حفظ کنیم تا روزهای پرخطر حاصل از زلزله سپری شوند.

شکرچی‌ زاده اظهار نظر کلی در مورد اینکه آیا وقوع زلزله‌ ای در پیش است یا خیر، به نتایج حاصل از دستگاه‌ های شتاب‌ نگار برای رکود پس‌ لرزه‌ های احتمالی آتی در روزهای آینده موکول کرد و گفت: با توجه به سابقه تاریخی زلزله‌ هایی که درمنطقه البرز و تهران در سالیان گذشته رخ داده، برداشت کلی این است که روزهای انتظار و سپری‌ کردن بحران حاصل از زلزله احتمالی ممکن است طولانی شود.

وی افزود: باید صبور باشیم و ارایه نتیجه نهایی را به برداشت‌ هایی که در روزها و هفته آتی از دستگاه‌ های شتاب نگار می‌گیریم، موکول کنیم.

زمین لرزه‌ ای به بزرگی 5.2 ریشتر ساعت 23:27 دقیقه چهارشنبه شب 29 آذرماه تهران را لرزاند، زمین‌ لرزه‌ ای با عمق 7 کیلومتر که کانون آن در مرز استان تهران و البرز و در 3 کیلومتری ملارد در غرب استان تهران و هفت کیلومتری مشکین دشت در استان البرز و 9 کیلومتری شهریار استان تهران بود و البته در استانهای گیلان، البرز، قم، مرکزی و قزوین احساس شد.

بر اثر این زمین لرزه که بیشتر در غرب استان تهران احساس شد، خطوط تلفن برخی مناطق تهران و کرج اختلال ایجاد شد و مردم سراسیمه و وحشت‌ زده به خیابان ها هجوم بردند و بسیاری این شب تقریباً سرد را تا صبح در خودروهای خود سپری کردند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم