نوسازی بافت‌ های فرسوده تهران از کدام منطقه آغاز می‌ شود؟

نوسازی بافت‌ های فرسوده تهران از کدام منطقه آغاز می‌ شود؟
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دوره بیغوله‌ ساختن در بیابان‌ ها و به وجود آوردن فضاهای زشت و پلشت به اتمام رسیده است گفت: امروز با شروع نوسازی بافت فرسوده محله سیروس، شاهد آغاز رویکرد ارتقای کیفیت زندگی مردم در ساخت و سازها هستیم.

وزیر راه و شهرسازی در مراسم شروع عملیات اجرایی برنامه نوسازی مسکن در بافت فرسوده با مجموعه مسکونی یکصد واحدی در محله سیروس با بیان اینکه معتقدم این اقدام یک تغییر رویکرد در شهرسازی است، گفت: برای من مهم است که این تغییر رویکرد را بتوانیم به کل ایران تعمیم دهیم.

آخوندی با بیان اینکه بارها درباره کالایی شدن مردم ایران، سوداگری شهری و شهر فروشی صحبت کردم گفت: اقدامات سال‌های گذشته در بحث شهرسازی باعث شده تا امروز تهران تبدیل به ساختمان‌ های بدقواره شود. صرف اینکه کسی پول بدهد و تراکمی را خریداری کند.

وی افزود: شاید محله سیروس که امروز عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده در آن شروع می‌شود از قدیمی‌ترین محله‌ های تهران باشد که فرهنگ و تاریخ کشور در این محله می‌ توان دید.

حال اینکه سوال من این است آیا با این تراکم‌ فروشی‌ ها می‌توان کیفیت زندگی در شهر را افزایش داد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکید من بر افزایش کیفیت زندگی است گفت: این نوعسازی‌ های بافت فرسوده باید در تمام محله‌ های فرسوده ایران به اجرا برسد تا شاهد افزایش کیفیت زندگی مردم باشیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مردم باید از محلی که در آن زندگی می‌کنند لذت ببرند و حس تعلق به آن داشته باشند.

آخوندی گفت: این پروژه از این جهت برای من مهم است که آغاز تغییر نگرش در شهر و طراحی شهری محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: امروز وقت آن رسیده است دولت، شهرداری‌، مردم شهر خط بطلانی به اقدامات گذشته در شهرسازی بکشند و دوران بیغوله ساختن و هدر دادن هزاران میلیارد تومان پول مردم در ساخت و ساز در بیابان‌ها به اتمام رسیده است و باید از ایجاد فضاهای زشت و پلشت در بیابان‌ها بگذریم و به هویت ملی خود بازگردیم.

آخوندی با بیان اینکه شهر باید جایی برای نفس کشیدن و گفت‌وگو باشد، گفت: نسبت به اجرای این اقدامات خوشبین هستم چراکه این پروژه‌ها قرار است با مشارکت مردمی ساخته شود.

آخوندی ادامه داد: امروز دوران اینکه مسئولین بیایند و آمار کمی ساخت صدهزار واحد مسکونی در شهر را بدهند تمام شده و امروز ما از افزایش کیفیت زندگی مردم صحبت می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ما می‌گوییم قیم مردم نیستیم و مردم باید درباره نحوه زندگی خود تصمیم بگیرند، گفت: قرار نیست این پروژه‌ها، تک‌پروژه باشند و به زودی شاهد اجرای این پروژه‌ها در سایر بافت‌های تاریخی و فرسوده شهر خواهیم بود.

وی تاکید کرد: نمی‌خواهم برای محله سیروس از عنوان فرسوده استفاده کنم چرا که سیاست‌های دولت‌های گذشته باعث فرسایش این منطقه شده است و این منطقه جزو مناطق تاریخی تهران محسوب می‌شود.

آخوندی همچنین با اشاره به سودآوری نوسازی بافت فرسوده اظهار داشت: به طور قطع ارتقای کیفیت محلات منبع سودآوری خواهند بود نه اینکه با مجوز تراکم چهار درصدی وضعیت شهر را به این ناهنجاری‌ ها برسانیم تا سودی را کسب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بنده با ساخت و ساز در بیابان‌ ها و هدر رفت هزاران میلیارد تومان از منابع مردم برای این دسته از پروژه‌ها مخالف بوده و هستم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم