اجاره میلیاردی در مناطق مرفه‌ نشین پایتخت

اجاره میلیاردی در مناطق مرفه‌ نشین پایتخت
طبق بررسی فایل‌ های اجاره در دفاتر مشاورین املاک در میان کسانی که برای اجاره خانه می‌روند، کسانی هستند که بابت رهن و اجاره، حتی تا حد خرید یک خانه هزینه می‌ کنند !

آخرین گزارش بانک مرکزی از افزایش نرخ اجاره‌ بها در آذر امسال حکایت دارد. بنا به روایت بانک مرکزی، در آذر سال 1396 شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران نسبت به ماه مشابه سال قبل 10.8 درصد رشد نشان می‌دهد. این در شرایطی است که سهم هزینه مسکن (اجاره‌ بهای مسکن اعم از شخصی و غیر شخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالا و خدمات مصرفی معادل 33.1 درصد است.

در حالی بازار اجاره در ماه پایانی پاییز با تغییراتی همراه بود که بررسی فایل‌ های اجاره در بنگاه‌ های مشاورین املاک نشان می‌دهد که در میان کسانی که به سراغ اجاره خانه می‌ روند، هستند کسانی که بابت رهن و اجاره، حتی تا حد خرید یک خانه هزینه می‌کنند. خانه‌ هایی که با قیمت‌ های بالا رهن داده می‌شود، بیشتر در مناطق شمالی تهران و به قول عامه، مرفه‌ نشین شهر است.

گزارش میدانی خبرنگار ما حاکی از آن است که در اقدسیه، گلستان شمالی بابت یک خانه 245 متری باید 200 میلیون تومان رهن و ماهانه 10 میلیون تومان اجاره پرداخت کرد. همچنین در نیاوران، خیابان مژده، یک واحد آپارتمان 120 متری 250 میلیون تومان برای رهن گذاشته شده است.

در خیابان پاسداران، خیابان بهارستان نیز باید بابت یک واحد آپارتمان 107 متری 230 میلیون تومان برای رهن پرداخت کرد. در کامرانیه‌ جنوبی، روبه‌ روی کوه نور نیز مبلغ رهن یک واحد آپارتمان 320 متری حدود یک میلیارد و 500 تومان است.

در آیت‌ اله کاشانی، 200 دستگاه نیز یک واحد آپارتمان 160 متری حدود 310 میلیون تومان برای رهن گذاشته شده است. در خیابان ظفر، خیابان نفت نیز برای رهن یک واحد آپارتمان 150 متری 550 میلیون تومان باید هزینه کرد. در خیابان الهیه، خیابان خزر نیز مبلغ رهن یک واحد آپارتمان 150 متری 500 میلیون تومان است و برای این خانه باید ماهانه یک میلیون تومان اجاره پرداخت.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم