قیمت واحدهای مسکونی در محدوده طرح ترافیک

قیمت واحدهای مسکونی در محدوده طرح ترافیک
رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش قیمت واحدهای مسکونی واقع در طرح ترافیک گفت: نوسانات در چهار بازار بورس، طلا، ارز و قیمت حامل‌های انرژی باعث تغییر قیمت‌ ها در بازار مسکن می‌ شود.

مصطفی قلی خسروی ، درباره اثرگذاری طرح ترافیک بر خانه‌ هایی که در این محدود قرار دارند، اظهار داشت: وقتی خانه‌ ای در محدوده طرح ترافیک با محدودیت تردد مواجه شده و بسیاری از اهالی این محدوده‌ ها مجبور به خرید طرح ترافیک شوند با کاهش قیمت خانه‌ های این مناطق مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: اینکه مردم این محدوده ناچار به خرید طرح ترافیک می‌شوند موجب نارضایتی شده است و همین نارضایتی‌ ها اقبال عمومی برای خرید خانه در این محدوده را کاهش می‌ دهد. اینکه طرح ترافیک به اهالی این مناطق با تخفیف هم داده شود باز نمی‌ تواند اثرات کاهش قیمت خانه را در این مناطق جبران کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک افزود: البته اثر آن ابتدای محدوده بسیار کمتر از میانه محدوده است چراکه امکان پارک خودرو در خارج از محدوده طرح ترافیک برای افراد وجود دارد.

خسروی با بیان اینکه هر گونه محدودیتی می‌تواند فساد و رانت ایجاد کند، اظهار داشت: معتقدم اثرگذاری وضع مالیات بر خودرو در کاهش آلودگی هوا به مراتب بیشتر از طرح ترافیک است و باعث این مشکلات هم در سطح شهر نمی‌ شود.

وی همچنین درباره عوامل موثر در افزایش قیمت مسکن گفت: در حال حاضر بازار بورس، طلا، دلار و قیمت حامل‌ های انرژی هر یک می‌توانند منجر به افزایش قیمت مسکن شوند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم