با 7 خانه سازگار با محیط زیست آشنا شوید

با 7 خانه سازگار با محیط زیست آشنا شوید
با توجه به اینکه به روز جهانی زمین پاک (2 اردیبهشت) نزدیک میشویم، شاید بد نباشد نگاه مختصری به برخی خانه های سازگار با محیط زیست در امریکا بیندازیم. با شابش همراه باشید.

با توجه به اینکه به روز جهانی زمین پاک (2 اردیبهشت) نزدیک میشویم، شاید بد نباشد نگاه مختصری به برخی خانه های سازگار با محیط زیست در امریکا بیندازیم. با شابش همراه باشید.


1- لس آنجلس

این خانه زیبا که به تازگی در غرب لس آنجلس ساخته شده، فاکتورهای زیادی از اکوسیستم را در خود جای داده است. به طور مثال معماری این خانه متناسب با تهویه هوای خودکار طراحی شده، مجهز به سیستم استفاده مجدد از آب های مصرفی خانه برای رشد گیاهان میباشد و تمامی اجزای ساختمان اعم از دیوار، کف، پنجره و سقف، قادر به ذخیره انرژی هستند تا در مواقع نیاز از این انرژی ذخیره شده استفاده مجدد شود.

افرادی که مشتاق به خرید خانه هستند باید مبلغ ناقابل 2.5 میلیون دلار را بپردازند.2- دالاس

این خانه 3 خوابه، اولین خانه دارای گواهینامه بین المللی مصرف انرژی در تگزاس میباشد که به شکل فوق العاده زیبایی طراحی شده است. خوشبختانه صاحب این خانه به صورت همزمان از مزیت "زیبایی" و "مصرف بهینه انرژی" بهره مند خواهد شد زیرا در معماری این خانه زیبایی فدای مصرف انرژی نشده است. قیمت این خانه 1.5 میلیون دلار میباشد.
 
 3- بارنت

به جرئت میتوان گفت روح اکوسیستم در تک تک بخش های این خانه دمیده شده است، ضمن اینکه خریدار این خانه میتواند دسترسی فوق العاده ای به زمین های هموار، جنگل ها و موقعیت های تفریحی از قبیل استخر شنا، طبیعت گردی و قایق سواری (kayaking) داشته باشد. این خانه با قیمت 665 هزار دلار در لیست فروش مشاورین املاک قرار داده شده است. 
4- کانتون

این خانه اکوسیستمی که معماری عجیبی نیز دارد، 1.5 متر پایین تر از سطح زمین بنا شده و "ضد طوفان"، "ضد آتش سوزی" و "ضد نفوذ حشرات" است. گرچه موقعیت این خانه از سطح زمین پایین تر است اما پنجره های جلویی به خریدار اطمینان خواهند داد نور فضای خانه به راحتی تامین خواهد شد. قیمت خانه فوق تنها 149 هزار دلار میباشد.5- کلیولند

وقتی نزدیک مرکز کلیولند میشویم، خانه ای 3 خوابه را میبینیم که دارای پاک ترین و مقاوم ترین سیستم ساخت بوده و نیاز به نگهداری بسیار کمی دارد. دیوارها و سقف چوبی این خانه نیز احساس گرما را به ساکنان منتقل خواهند کرد تا متناسب با زمستان های کلیولند ساخته شده باشد. قیمت این خانه اکوسیستمی 499 هزار دلار میباشد.


6- اوکیا

به کشاورزی علاقه مند هستید؟ پس شانس خود را برای تصاحب یک خانه محصور شده از باغ های ارگانیک از دست ندهید! این خانه 32 هزار متری در منطقه ای خالی از سکنه ساخته شده تا نظر خریدارانی که به دنبال فرار از زندگی شهری هستند را به خود جلب کند. خرید این خانه زیبا 1.6 میلیون دلار برای شما آب خواهد خورد. 


7- استوارت

این خانه 40 هزار متری دارای گواهینامه LEED Platinum میباشد که به معنای برخورداری از بالاترین سطوح طراحی اکوسیستمی در دنیا میباشد. از آنجا که خریداران خانه های اکوسیستمی به طراحی خانه بسیار حساس هستند، اجاق ذغال سوز این خانه در فضایی خارج از محیط اصلی و در پشت خانه قرار داده شده است. با توجه به کاهش قیمت 200 هزار دلاری، قیمت این خانه هم اکنون 2.2 میلیون دلار میباشد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم