آیا وام مسکن به 200 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد؟

آیا وام مسکن به 200 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد؟
معاون وزارت راه و شهرسازی با اشاره به درخواست وزارت راه و شهرسازی از شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن برای زوجین گفت: در طول 4 سال گذشته اصلی ترین طرحی که وزارت راه و شهرسازی در حوزه خرید خانه به شهروندان ارائه کرده، تاسیس صندوق پس انداز مسکن یکم در خرداد 94 میباشد که در همین راستا سعی کردیم روز به روز بر مزیت های آن بیفزاییم.

حامد مظاهریان در ادامه اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی همواره در تلاش است تا سهم بیشتر خرید خانه را به تسهیلات اختصاص دهد و بر همین مبنا به دنبال افزایش وام 160 میلیونی زوجین به 200 میلیون تومان هستیم. از سوی دیگر قصد داریم مدت زمان بازپرداخت وام را افزایش و میزان سود آن را نیز کاهش دهیم. اینکه از نظام بانکی کشور درخواست کاهش سود تسهیلات و افزایش بازپرداخت را مطالبه کنیم، جزء سیاست های اصلی وزارت راه و شهرسازی میباشد و به همین علت آقای آخوندی نیز در ابتدای امسال به صورت شفاف این مسئله را مطرح کرد و به ریاست جمهوری نامه نوشت.


وی در ادامه به جزئیات نامه وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور پرداخت و گفت: در این نامه آقای آخوندی درخواست افزایش وام 160 میلیون تومان زوجین به 200 میلیون تومان را مطرح کردند و سپس درخواست کاهش بهره بانکی در بافت های فرسوده از 8 به 6 درصد را ارائه دادند. حال باید منتظر بررسی های نظام بانکی نشست تا میزان توان خود را برای اجرای این پیشنهادات اعلام نمایند. 


مظاهریان در انتها به وضعیت بازار املاک در سال جاری پرداخت و در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مسکن در سال جاری دچار تحول خواهد شد یا خیر گفت: از نظر وزارت راه و شهرسازی اظهار نظر برخی افراد و نهادها در خصوص رکود بازار املاک در سال 97 اشتباست و ما عقیده داریم قیمت خانه و املاک در سال 97 مطابق با نرخ تورم افزایش پیدا خواهد کرد. البته ارائه اظهار نظر قطعی منوط به فروکش کردن تلاطم های بازار های موازی در اقتصاد کشور است.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم