طلسم خرید خانه در منطقه 1 تهران شکست

طلسم خرید خانه در منطقه 1 تهران شکست
به گزارش شابش، وزارت راه وشهرسازی در گزارشی آمار مربوط به بخش مسکن در دو ماه پایانی سال 96 را منتشر نمود. بر اساس این گزارش گرچه تعداد معاملات مسکن در بهمن و اسفند 96 نسبت به دی ماه کاهش داشته اما قیمت خانه دارای رشد بوده است.

به گزارش شابش، وزارت راه وشهرسازی در گزارشی آمار مربوط به بخش مسکن در دو ماه پایانی سال 96 را منتشر نمود. بر اساس این گزارش گرچه تعداد معاملات مسکن در بهمن و اسفند 96 نسبت به دی ماه کاهش داشته اما قیمت خانه دارای رشد بوده است. 

آمار جزئی حکایت از این دارد که در بهمن سال گذشته 18 هزار و 692 معامله مسکن صورت پذیرفته که نسبت به دی ماه سال گذشته 3 درصد کاهش داشته است. بیشترین تعداد معامله مسکن با 2 هزار و 275 فقره متعلق به منطقه 5 تهران و کمترین تعداد معامله با 110 فقره متعلق به منطقه 19 تهران میباشد. نکته جالب توجه رشد 80 درصدی معاملات مسکن در منطقه 1 تهران نسبت به بهمن سال 95 بود. از آنجا که منطقه 1 دارای بیشترین خانه خالی در تهران میباشد، این رشد فوق العاده میتواند نوید بازارپذیر شدن خانه های خالی را به مشاورین املاک بدهد.

متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در بهمن سال گذشته در تهران، 5 میلیون و 410 هزار تومان بود که نسبت به دی ماه سال گذشته 5.1 درصد و نسبت به بهمن 95 نزدیک به 20.6 درصد رشد داشته است. بالاترین میانگین قیمت همانطور که انتظار میرفت به منطقه 1 تهران با متری 11 میلیون و 570 هزار تومان تعلق گرفت و منطقه 18 نیز با متری 2 میلیون و 430 هزار تومان کمترین میانگین قیمت خانه در تهران را به خود اختصاص داد. منطقه 5 تهران با 36.6 و منطقه 20 تهران با 10.8 درصد به ترتیب بالاترین و پایین ترین رشد قیمت خانه در سال گذشته را تجربه نمودند. رکورد دیگری که منطقه 5 به نام خود ثبت نموده، بیشترین میزان خرید و فروش خانه با سهم 13.3 درصدی در تهران بود.

از دیگر آمارهایی که توسط وزارت راه و شهرسازی ارائه شده، سهم 49.1 درصدی تهرانی ها در خرید خانه های زیر 5 سال ساخت میباشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم